TEST - Motor Shimano Steps E7000

Menší, tišší a hlavně levnější. To jsou NEJ parametry nového motoru pro ebiky od japonského výrobce Shimano. My jsme měli možnost jej vyzkoušet na trailech ve Francii….

Zpřístupnit ty nejmodernější technologie co možná nejširšímu obecenstvu. Takový je úkol nové pohonné sady s označením Steps E7000, kterou japonské Shimano představilo už před pár měsíci na Eurobiku. Ačkoliv je tato sada určena především rekreačním bikerům, v terénu si s výše postavenými elektromotory téměř v ničem nezadá. My jsme využili pozvání výrobce na testovací jízdu v rámci festivalu Roc d’Azur na kamenitých trailech francouzského pobřeží a novinku si vyzkoušeli.

Zatímco pohonná sada Shimano Steps E8000 cílí především na příznivce jízdy v náročném terénu, sada E7000 je určena spíše rekreačním cyklistům, kteří se technickým úsekům sice nevyhýbají, ale ani je nevyhledávají. A právě jezdcům, kteří v pohodovém tempu rádi objevují zajímavá místa, má nová sada také nejvíce co nabídnout. My jsme ovšem zjistili, že si sedmitisícovka s těžkým terénem rozumí skvěle.